Články

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Zastřelil se nad propastí. V Macoše ukončil svůj život vězeňský dozorce

Jihomoravská propast Macocha má další oběť. Na začátku víkendu do ní spadl muž středního věku. S informací přišla CNN Prima News, která současně uvedla, že se jednalo o dozorce z nedaleké věznice v Kuřimi u Brna. Ještě před pádem se muž střelil svou legálně drženou zbraní.

Brusel zahájil další řízení s TikTokem. Část nové aplikace prý ohrožuje duševní zdraví uživatelů

Evropská komise zahájila další řízení s čínskou sociální sítí pro sdílení krátkých videí TikTok, a to v souvislosti se spuštěním její nové aplikace TikTok Lite ve Francii a Španělsku. Pohrozila zastavením jednoho z klíčových prvků této aplikace kvůli obavám z jeho negativních dopadů na duševní zdraví uživatelů. 

Feri víc než sebe hájil svého virtuálního avatara. U soudu prohrály i stereotypy

Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za dvě znásilnění a jeden pokus o něj. Paradoxně tím udělal pro osvětu tématu sexualizovaného násilí víc, než když v roli politika podpořil hnutí MeToo. Tvář influencera a někdejšího politika TOP 09 přilákala k jeho případu obří pozornost a společnost měla prostřednictvím médií unikátní příležitost pod drobnohledem sledovat, jak se justice dokáže vypořádat se stereotypy o znásilněných, jimiž se Feri bránil.

Francouzské supermarkety budou muset informovat o menším obsahu balení

Francouzské supermarkety budou muset od 1. července označovat zboží, kde se zmenšil obsah balení, ale cena zůstala stejná nebo stoupla. Nařídila jim to vláda ve snaze bojovat proti fenoménu takzvané shrinkflace. Ten se rozšířil zejména v posledních dvou letech v reakci na inflaci, která za toto období v potravinářském sektoru přesáhla 20 procent. Informuje o tom web hospodářského deníku Les Echos.

Opozice v Liberci vyzvala primátora Zámečníka k rezignaci, ten odstoupit nechce

Opoziční hnutí Liberec otevřený lidem (LOL) usiluje o odvolání libereckého primátora Jaroslava Zámečníka. Dává mu mimo jiné za vinu, že jako hlavní představitel města nečinně přihlížel při podezřelém rozdělování veřejných zakázek.

Máme podat námitky? Dolní Lutyně schválila referendum kvůli gigafactory

Zastupitelé Dolní Lutyně v pondělí schválili konání obecního referenda kvůli plánu na výstavbu obří továrny na baterie do elektromobilů na katastru obce. Konat se má v době eurovoleb, tedy 7. a 8. června. referendum schválilo všech třináct přítomných zastupitelů.

Protestujeme! Za lepší podmínky přišlo manifestovat 19 kurýrů z několika tisíc

Kurýrů rozvážejících hotové jídlo z restaurací či trvanlivé potraviny ze skladů jsou v Česku tisíce. Přesto na pondělní protest, který měl ambici zatlačit na mateřské společnosti a vynutit si lepší pracovní podmínky, přišlo přesně 19 z nich. Protest nevzbudil valný zájem ani na sociálních sítích.

Ústí nad Orlicí se chlubí křídlem po slavném dirigentovi, poprvé zazní na soutěži

Hernychova vila v Ústí nad Orlicí se od tohoto týdne chlubí vskutku výjimečným exponátem. Centrální halu secesní vily zdobí historický klavír Petrof, který patřil šéfdirigentovi České filharmonie Jiřímu Bělohlávkovi. Klavír se rozezní na konci dubna na závěrečném koncertu Heranovy violoncellové soutěže.

ČR na jednání v Lucemburku prosazuje omezit pohyb ruských diplomatů v schengenu

Česká republika dnes na jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku prosazuje svůj návrh na omezení pohybu ruských diplomatů v schengenském prostoru. Podle šéfa české diplomacie Jana Lipavského je po dvou letech ruské agrese načase. Debata se vedla i o další podpoře Ukrajině, zejména pokud jde o protivzdušnou obranu. K jednání týkajícímu se Ukrajiny se připojili unijní ministři obrany, Česko zastupoval náměstek Daniel Blažkovec.

Mynář budil pozornost i jako šéf prezidentské kanceláře za Miloše Zemana

Vizitka bývalého vedoucího Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vratislava Mynáře (56) a výběr událostí kolem jeho osoby (státní zástupce podal obžalobu na Mynáře kvůli dotaci na přestavbu penzionu v Osvětimanech):